Nie tylko ogrzewanie – innowacja KAN-therm

Informacje

Wiemy, że rozkład rur, złączek do transportu wody czy regulatorów temperatury to nie do końca bajka inwestora, bo od tego są architekci i ekipy instalatorskie. Ale świadomość, że w przypadku instalacji wodnej wybrało się najlepszą z możliwych opcji, nie tylko pod względem technologicznym, ale i energooszczędnym, napawa taką dumą, że chce się o tym mówić non stop.

 

Woda w domu krąży cały czas. W kuchni, w łazience, w piwnicy. Płynie cicho pod stopami, w ścianach, nawet w ogrodzie. Okiełznanie takiego żywiołu nie jest zadaniem łatwym. Nieraz bywa tymczasowe, ze względu na słabej jakości materiały, brak podstawowej wiedzy i błędy monterskie. Tych ostatnich możesz świadomie uniknąć, jeśli instalacją w twoim domu zajmie się ekipa z najwyższymi kwalifikacjami. Planowanie instalacji wodnych to jednoczesne planowanie przyszłości. Bez zalanej piwnicy, bez przecieków i zawilgoceń, bez kapiącego kranu i wysokich rachunków za wodę. Warto się postarać, by przyszłość ta jawiła się jako ekonomiczna, komfortowa i bezpieczna.

KAN-therm ogrzewanie podłogowe

System KAN‑therm, flagowy produkt polskiej firmy KAN, to najnowocześniejszy system wewnętrznych instalacji wodnych, centralnego ogrzewania, ogrzewania podłogowego oraz instalacji gaśniczych i technologicznych. Jego montaż, dzięki autoryzowanym, doskonale wyszkolonym instalatorom, którzy operują wyłącznie profesjonalnymi narzędziami i produktami firmy KAN, sprawia, że inwestycja od samego początku nastawiona jest na oszczędności i pełne zadowolenie mieszkańców. System KAN-therm to multifunkcjonalne, innowacyjne rozwiązanie, polecane do nowoczesnych domów jednorodzinnych i przestrzeni publicznych, które stało się tak popularne, że wielu inwestorów i architektów nie wyobraża sobie bez niego współpracy. Zastanawiasz się, na czym polega fenomen Systemu KAN-therm?

 

Gwarancja jakości

 

Produkty ze znakiem KAN‑therm eksportowane są do 23 krajów Europy, Azji i Afryki. System jest liderem wśród wszelkich instalacji wodnych i grzewczych w budynkach użyteczności publicznej i prywatnych. Doceniają go architekci, projektanci, inżynierowie. Spotkasz go w największych prestiżowych realizacjach, takich jak PGE Narodowy, Zamek Królewski i Hotel Hilton w Warszawie, Old Trafford – Stadion Manchesteru United, Salon Porsche w Niederrhein, Zamek w Szkocji, Teatr Bolszoj w Moskwie czy luksusowy hotel Shargi-La w Doha, stolicy Kataru. Na instalacje wodne wykonane w Systemie KAN‑therm otrzymasz 10, a nawet 15 lat gwarancji, wraz z pewnością 50-letniej trwałości eksploatacyjnej, wielokrotnie potwierdzonej międzynarodowymi testami. Szybki, czysty i pewny montaż wykonywany przez wykwalifikowanych, autoryzowanych instalatorów KAN sprawi, że produkt, który otrzymujesz spełni twoje najbardziej wymagające oczekiwania, również pod względem eksploatacyjnym.

KAN-therm WALL

Dzięki nowoczesnym technikom montażu Systemy KAN‑therm doskonale sprawdzają się podczas remontów i wymian starych, skorodowanych instalacji wodnych, wykonywanych w użytkowanych budynkach. Co to oznacza dla ciebie? Że to nowoczesne rozwiązanie możesz zastosować również w domu, który ma za sobą bogatą historię i od dawna należy do twojej rodziny. Nie ma żadnych przeszkód w połączeniu nowoczesnych technologii z obiektami, które mają za sobą piękną historię. Taki duet stworzy nową, długowieczną jakość.

 

Cicha woda…

 

Największą zaletą instalacji wodnych opartych o System KAN-therm jest ich bezawaryjność i długowieczność. Szybko zapomnisz o tym, jak wielką i tytaniczną pracę wykonują dla ciebie poszczególne elementy systemu… bo są ciche (nie słyszysz żadnych szumów wody) i zupełnie niewidoczne. Dyskretnie i bezawaryjnie dbają o bezpieczeństwo domu oraz jego mieszańców.

KAN-therm WALL

Obawiasz się, że montaż systemu przerośnie twoje możliwości? Niepotrzebnie. Firma KAN, obok gwarancji najwyższej jakości materiałów i niezawodnego systemu połączeń, w każdym momencie realizacji instalacji oferuje profesjonalne wsparcie techniczne. Zyskujesz przy tym całkowite bezpieczeństwo użytkowania instalacji ukrytych w ścianach, podłogach czy listwach przypodłogowych. A docenisz to już w momencie planowania przestrzeni swojego domu. Pełna swoboda aranżacji, idąca w parze z komfortem i estetyką urządzanych wnętrz to spełnienie marzeń!

Kąpiel czy prysznic?

Obok doskonale zorganizowanego systemu grzewczego, który latem może pełnić także funkcję chłodzenia, w Systemie KAN‑therm pojawia się wewnętrzna instalacja wodna, gwarantująca bezproblemowy dostęp do ciepłej lub zimnej wody użytkowej. Jej jakość i całkowitą neutralność wobec wody pitnej potwierdzają polskie i zagraniczne instytuty badawcze. Nie grożą ci zatem ani kamienne osady w rurach, ani korozja materiałów, ani perturbacje zdrowotne. Co więcej, materiały, z których produkowane są elementy Systemu KAN-therm kontrolowane są przez polskie i zagraniczne instytuty badawcze. Nie zawierają metali ciężkich, szkodliwych dla zdrowia i powodujących m.in. alergie. Woda pitna, którą dostarczają, jest doskonałej jakości i całkowicie bezpieczna dla organizmu.

Pamiętasz, że do tej pory, aby wziąć ciepły prysznic czy kąpiel, musiałeś spuścić z kranu chłodną wodę, i to w znacznych ilościach? Tego marnotrawstwa unikniesz dzięki Systemowi KAN-therm. Jego elementy umożliwiają łatwe i szybkie wykonanie instalacji cyrkulacji wody (głównie ciepłej), dzięki czemu woda nie zalega w rurach. Z kranu od razu będzie leciała ciepła woda, a to oznacza spore oszczędności wody i energii.

Uniwersalność zastosowania

Możliwości Systemu KAN-therm odczujesz także na zewnątrz, zwłaszcza zimą.

Bogata oferta elementów wodnego ogrzewania płaszczyznowego KAN-therm umożliwia wykonanie instalacji podgrzewania powierzchni zewnętrznych, narażonych na działanie czynników atmosferycznych. Mają one na celu przyspieszenie topnienia śniegu i lodu, osuszanie powierzchni, a także utrzymanie stałej temperatury powierzchni i gruntu, niezależnie od czynników zewnętrznych – opowiada Mariusz Choroszucha, kierownik Działu Doradztwa Technicznego Systemu KAN-therm.  

Ostatnim elementem instalacji wodnej może być zawór ogrodowy, który nie będzie wymagał specjalnego nadzoru, co docenią ci najbardziej roztargnieni użytkownicy. Zimą bowiem nie będą musieli pamiętać o regularnym opróżnianiu instalacji, w celu ochrony jej przed zamarznięciem. Mrozoodporny zawór ogrodowy Systemu KAN-therm DIN 15 sprawdzi się w ogrodzie i na posesji idealnie. Nie zwiedzie cię, nawet podczas srogiej zimy. Zawory ogrodowe Systemu KAN-therm, jako jedyne na rynku, wyposażone są w funkcję automatycznego opróżnienia instalacji i nie wymagają odłączania węży ogrodowych przed sezonem zimowym.

Firma KAN od wielu lat promuje innowacyjne, energooszczędne i co najważniejsze przyjazne dla użytkowników instalacje ogrzewania i chłodzenia podłogowego oraz ściennego. Przyjrzyj się jej dokonaniom i sprawdź, w jaki sposób pełne poczucie bezpieczeństwa i komfortu możesz zapewnić sobie i swojej rodzinie. Bez awarii i dodatkowych kosztów, za to z możliwością rozbudowy systemu (jeśli chciałbyś powiększyć dom o dodatkowe przestrzenie) i sterowania nim za pomocą Internetu – z dowolnego miejsca na świecie.

 

Steruj śmiało!

 

Podręczne i intuicyjne menu, łatwość obsługi i doskonała współpraca z Systemem KAN-therm również na odległość sprawią, że bez przeszkód będziesz mógł wyjechać z domu na zasłużone wakacje. W każdym momencie system gwarantuje ci poczucie pełnego komfortu i bezpieczeństwa dzięki inteligentnej automatyce sterującej Smart. Na co dzień zyskujesz bezproblemowy dostęp do ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz optymalny rozkład temperatury we wszystkich pomieszczeniach. A wszystko z możliwością zdalnego zarządzania.

Precyzyjne urządzenia regulujące temperaturę w pomieszczeniach zapewniają właściwy komfort cieplny (a tu wymagania użytkowników są coraz większe), z drugiej strony umożliwiają znaczne oszczędności energii – zaznacza Mariusz Choroszucha.

KAN-therm SMART

Co więcej alergicy (a ci bywają i wśród domowników, i odwiedzających) przestaną kichać, bo wokół nich nie będą unosić się drobinki kurzu. Twoje oszczędności zaczną rosnąć dzięki współpracy systemu z niskotemperaturowymi źródłami ciepła. Przekonasz się, że połączenie systemu KAN-therm z pompą ciepła czy kotłem kondensacyjnym to najlepsze z możliwych rozwiązań. O twój komfort i spokojną przyszłość zadbają najlepsi.